سوالات متداول

تقریبا هر روزه سوالات مشابهی از کارشناسان فروش ما درباره مخازن سوما پرسیده میشه که هنگام خرید مخازن ممکنه برای همه پیش بیاد. در اینجا سعی کردیم به مهمترین سوالات شما پاسخ بدیم. اگر باز هم جواب سوالتون رو اینجا پیدا نکردید میتونید به راحتی با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

1. آیا مخازن سوما ضد جلبک هستند؟
بله. تمام مخازن تولید شده توسط سوما سه لایه هستند و از ورود نور خورشید به داخل مخزن که از مهمترین عوامل ایجاد جلبک در آب هست جلوگیری می کنند. به همین دلیل مخازن سوما مخصوص نگهداری آب آشامیدنی هستند و برای مصارف دیگر توصیه نمیشن.

2. آیا یخ زدن آب موجب آسیب دیدن مخزن میشه؟
خیر، یخ زدگی آب به خودی خود موجب آسیب دیدن مخزن نمی شود فقط باید اطمینان حاصل کرد که فضای خالی در بالای مخزن جهت انبساط آب در دمای صفر تا 4 درجه سانتی گراد وجود داشته باشد. برای جلوگیری از یخ زدگی مخزن آب و آسیب دیدن مخزن نیاز است اقداماتی انجام دهید که پیشنهاد می شود مقاله «چطور از یخ زدگی مخزن در زمستان جلوگیری کنیم؟» را مطالعه کنید.

3. عمر مخازن تولید شده توسط سوما چقدر است؟
شرایط مختلفی وجود دارند که هر یک به نوبه خود بر عمر مخزن اثر میگذارند:
نوع و دمای موادی که در مخزن نگهداری میشود: مخازن سوما مخصوص نگهداری آب آشامیدنی هستند اما اگر این مخازن در دمایی که جهت کاربری در آن طراحی نشده اند مورد استفاده قرار بگیرند عمر کوتاه تری خواهند داشت. برخی از مواد شیمیایی اثرات بلند مدت برروی پلی اتیلن دارند. به عنوان مثال محلول هیپو کلریت سدیم (آب ژاول) در اثر مجاورت با نور خورشید و افزایش دما تخریب می شود. این امر باعث ایجاد رسوب در کف مخزن میشود و در صورتی که این رسوبات به صورت ادواری از کف پاک شوند، عمر مخزن افزایش خواهد یافت.

نحوه استقرار مخزن: یکی از مهمترین عواملی که بر عمر مخزن اثر میگذارد عدم استقرار صحیح مخزن است. جهت آگاهی به دستور العمل نحوه صحیح استفاده از مخازن مراجعه کنید.

مجاورت در برابر نور خورشید و اشعه ماوراءبنفش: مخازنی که در فضاهای سرپوشیده نگهداری میشوند عمر بیشتری نسبت به مخازنی دارند که در مجاورت اشعه ماوراء بنفش خورشید نگهداری میشوند.

نحوه کاربری مخزن: مخازنی که جهت نگهداری سیالات به کار میرن و میزان سیال در آنها همیشه در یک سطح مشخص باقی می ماند عمر بیشتری از مخازنی دارند که دائماً در معرض پر و خالی شدن قرار میگیرند. ضمناً مخازنی که در یک مکان خاص نصب و نگهداری میشن از مخازنی که دائماً در حال انتقال و حمل و نقل هستند به علت قرار گرفتن در معرض تنش های کمتر، عمر بیشتری دارند. اما به طور کلی و در صورتیکه موارد ذکر شده را در نظر داشته باشید مخازن سوما حداقل 10 الی 15 سال عمر خواهند کرد.

4. مخازن سوما تا چه مدت گارانتی و خدمات پس از فروش دارند؟
مخازن سوما به مدت 60 ماه گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش دارند. کلیه مخازنی که دستورالعمل های نصب، نگهداری و کاربرد در خصوص آن ها رعایت شود، در زمان مصرف مشمول گارانتی خواهند بود.

5. سوما از چه نوع مواد اولیه جهت تولید محصولات خود استفاده می کند؟
پلی اتیلن فودگرید سنگین دورانی 3840

6. چرا مخازن تولید شده توسط سوما فقط مخصوص نگهداری آب آشامیدنی هستند؟
از آنجائیکه مخازن تولید شده توسط سوما با استفاده از مواد اولیه و نگهدارنده گرید بهداشتی تولید می شوند، کاملاً جهت استفاده های بهداشتی مناسب هستند و آب آشامیدنی بدون تغییر رنگ، طعم، بو و مزه در آنها قابل نگهداری است. ضمنا مخازن تولید شده سوما دارای پروانه ساخت بهداشتی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می باشند. مخازن سوما همگی سه لایه هستند و مخازن سه لایه به دلیل لایه وسطی که دارند مانع ورود نور خورشید به داخل مخزن میشن و از ایجاد جلبک جلوگیری میکنند. بنابراین طراحی مخازن سوما به گونه ای است که کاملا مناسب نگهداری آب آشامیدنی باشد.

7. چرا باید داخل مخزن آب رو هر چند وقت یکبار تمیز کنیم؟
رسوباتی که در آب لوله کشی وجود دارد به مرور زمان در مخزن آب ته نشین میشوند و ممکنه بعد از مدتی بر روی مزه آب تاثیر بذارن. همچنین اگر مخزن در معرض تابش مستقیم نور مستقیم باشد ممکن است آب داخل مخزن آلوده به جلبک شود. اگرچه مخازن سوما همگی سه لایه هستند و لایه وسط آنها به گونه ای است که مانع تابش نور خورشید به داخل مخزن آب می شود.

8. هر چند وقت یکبار باید داخل مخزن را تمیز کرد؟
بستگی به میزان آلودگی مخزن دارد اما به طور کلی تمیز کردن داخل مخزن حداقل سالی یکبار ضروری است.

9. آیا نور خورشید باعث کاهش عمر مخزن آب میشود؟
درصورتیکه مخزن برای طولانی مدت در معرض نور مستقیم آفتاب قرار بگیرد سفت می شود و اگر تحت فشار زیاد باشد احتمال شکستن آن بیشتر است. اگر مخزن آب از مواد بازیافتی و یا ناخالص تولید شده باشد سرعت سفت و شکننده شدن آن افزایش پیدا می¬کند. به همین دلیل است که بعضی از مخازن با وجود دارا بودن گارانتی، کمتر از 5 سال عمر می¬کنند. اما مخازن سوما همگی از مواد باکیفیت و خالص تهیه شده اند و حداقل 10 الی 15 سال عمر خواهند کرد.

10. آیا راهی جهت تشخیص زمان تولید مخازن آب سوما وجود دارد؟
بله، سال و ماهی که مخزن در آن تولید شده برروی مخزن حک شده است ضمناً برچسبی برروی مخزن چسبانده شده است که از طریق آن روز و شیفت تولید مخزن هم به راحتی قابل شناسایی است.

11. چطور از شرایط و دستورالعمل نحوه استقرار و بهره برداری مخازن سوما اطلاع پیدا کنیم؟
بر روی تمامی مخازن تولید شده توسط سوما برچسبی وجود دارد که دستور العمل استقرار مخازن برروی آن ذکر شده است. ضمنا دستورالعمل نصب، نگهداری و کاربرد مخازن به همراه برگ گارانتی توسط نمایندگی های مجاز سوما به شما تحویل داده خواهد شد.

12. آیا این مخازن را می توان به صورت تحت فشار مورد استفاده قرار داد؟
خیر، این مخازن فقط جهت استفاده در فشار اتمسفری طراحی و تولید شده اند.

13. مخازن سوما را از کجا خریداری کنیم؟
سوما در سراسر ایران نمایندگی فعال دارد. برای اطلاع از نمایندگی ها قسمت «از کجا بخریم؟» را مطالعه کنید و یا با شماره درج شده در سایت تماس بگیرید تا کارشناسان فروش ما شما را راهنمایی کنند.

14. چگونه مخازن پلی اتیلنی با مواد اولیه خالص و ناخالص را تشخیص دهیم؟
مخازن پلی اتیلنی با مواد اولیه خالص که می تواند حاوی پرکننده هایی مانند کربنات کلسیم باشد از طرق زیر قابل شناسایی هستند:

1- در مخازن بی رنگ میتوان با بریدن قطعه ی کوچکی از آن و با اندازه گیری دانسیته ی آن، به وجود مواد ناخالص پی برد. در صورتیکه دانسیته مخزن حدود 935/0 – 939/0 گرم بر سانتی متر مکعب باشد نشاندهنده ی استفاده از مواد خالص در تولید آن است.

2- در صورتیکه مخزنی دچار شکستگی شده باشد و سطح مقطع در محل شکست با حالت سفید شدگی و گچی شکل مشاهده گردد، نشاندهنده ی وجود نا خالصی در مواد اولیه ی به کار برده شده است.

3- در صورتی که با لمس کردن سطح داخلی مخازن، لایه ای سفید بر روی دست بنشیند نشاندهنده ی وجود کربنات کلسیم در ماتریس پلیمر است. قابل ذکر است که مخازن پلی اتیلنی سوما به صورت کاملا خالص تولید می گردند.

15. چرا باید از بین مخازن موجود در بازار سوما را انتخاب کنیم؟
• طراحی درب های سوما به گونه ای است که به راحتی در فضاهای مختلف قرار می گیرد و جای کمتری را اشغال می کند
• وزن مخازن آب سوما کمتر از مخازن موجود در بازار است و علاوه بر کیفیت بالا، قیمت مناسب تری دارد
• درب مخازن سوما دارای سوپاپ است. سوپاپ باعث می شود تا هوا همیشه داخل مخزن در جریان باشد و از مچاله شدن مخزن جلوگیری می کند. بیشتر مخازن موجود در بازار بدون سوپاپ هستند و مصرف کننده برای افزایش طول عمر مخزن مجبور است تا خودش برای مخزن سوپاپ نصب کند.
• مخازن سوما از درجه یک ترین مواد اولیه تهیه شده اند و طول عمر بالایی دارند
• نمایندگی های سوما در سراسر ایران در حال فعالیت هستند و تهیه محصولات به راحتی و با سرعت انجام می گیرد
• مخازن سوما دارای تاییدیه بهداشتی از سازمان غذا و دارو، گواهینامه استاندارد، گواهینامه ایمنی مواد غذایی و... هستند و کاملا مناسب نگهداری آب آشامیدنی می باشند
• تمام مخازن تولید شده توسط سوما سه لایه هستند و مانع ورود نور خورشید به داخل مخزن که از مهمترین عوامل ایجاد جلبک در آب است می شوند. این مخازن مخصوص نگهداری آب آشامیدنی هستند و از کیفیت بسیار بالایی برخوردارند
• کارشناسان سوما همگی مجرب و با تجربه هستند و هر روز هفته در ساعات اداری، آماده پاسخگویی به تمام سوالات شما درباره مخزن آب هستند

16. مخزن عمودی بخریم یا افقی؟
انتخاب مخزن عمودی و یا افقی بستگی به استفاده و فضای شما دارد. برای اطلاع از تفاوت های مخازن عمودی و افقی مقاله «مخزن افقی بخرم یا عمودی ؟» را مطالعه کنید و یا با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

17. مخازن سوما در کجا تولید می شوند؟
مخازن سوما در شهر زیبای ساری در استان مازندران تولید می شوند. این شرکت از سال 1377 تجربه تولید مخازن پلی اتیلن را دارد و از بهترین تولیدکنندگان در حوزه تولید مخازن پلی اتیلن است.

18. چرا نمیتوانیم از مخازن سوما برای نگهداری مواد شیمیایی استفاده کنیم؟
طراحی و ساخت سوما مخصوص نگهداری آب آشامیدنی است و برای موارد دیگر توصیه نمی شود.

19. امکان خرید اینترنتی مخازن سوما وجود دارد؟
در حال حاضر، خیر. برای خرید مخازن آب بهتر است ابتدا سایز آن را از نزدیک ببینید. نمایندگی های سوما در سراسر ایران فعالیت می کنند. بنابراین بهتر است قبل از خرید ابتدا به نزدیکترین نمایندگی مراجعه کنید و محصول را از نزدیک مشاهده کنید. فروش اینترنتی مخازن فعلا در دستور کار نیست اما ممکن است در آینده این امکان نیز برای عزیزان فراهم شود.

20. آیا مخازن سوما تک رنگ هستند؟
بله. رنگ سفید به دلیل بهداشتی بودن برای مخازن آب مناسب تر از رنگ های دیگر است. در مواردی رنگ این مخازن به سفارش مصرف کنندگان قابل تغییر است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره رنگ محصولات با کارشناسان فروش سوما تماس بگیرید.

21. محصولات از چه روشی تولید میگردند؟
تمامی مخازن تولیدی این شرکت بصورت یکپارچه و با استفاده از بروزترین دستگاه ها به روش قالبگیری دورانی تولید میگردند.

22. راه های ارتباطی با سوما کدام است؟
برای کسب اطلاعات بیشتر درباره جزئیات محصولات، پیشنهاد و انتقادات می توانید با کارشناسان فروش سوما تماس بگیرید و یا از طریق صفحه اینستاگرام سوما به آدرس Soumatank@ با ما در ارتباط باشید.

23. مخزن سه لایه بهتر است یا تک لایه؟
این موضوع کاملا به موارد استفاده شما بستگی دارد اما برای نگهداری آب آشامیدنی بهترین گزینه مخازن سه لایه است زیرا از ایجاد جلبک جلوگیری می کند.

24. سوما مخازن آنتی باکتریال تولید نمی کند؟
مخزن آنتی باکتریال تنها یک ادعای نادرست است. هیچ مخزن آنتی باکتریالی در ایران تاییده سازمان غذا و دارو را ندارند و بعضی از شرکت ها از این نام برای فروش بیشتر استفاده می کنند.

25. آیا می توانیم مخازن را بر روی سکو قرار دهیم؟
در صورتیکه محل تعبیه شده برای مخزن کاملا صاف، بدون شیب و بزرگتر از مخزن باشد و تمام کف مخزن را پوشش دهد، برای قراردهی مخزن بر روی سکو هیچ مانعی وجود ندارد.

نظرات کاربران


اگر تصویر خوانا نیست اینجا کلیک کنید
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.
* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.