راهنمای نصب مخازن سوما

بعد از انتخاب مخزن مناسب نوبت به نصب مخازن می‌رسد. نصب صحیح مخزن باعث افزایش طول عمر مخزن آب می‌شود و نصب غیراصولی باعث ترک خوردن و تغییر شکل مخزن و مشکلات دیگر می‌شود. برای جلوگیری از هر مشکل لازم است که به یک سری نکات در هنگام نصب توجه کنید. در این مقاله قصد داریم به چند نکته درباره نصب اصولی مخازن اشاره کنیم

مخازن ذخیره آب متناسب با نیازهای مختلف در اندازه ها و شکل های متفاوتی تولید می‌شوند، اما هدف اصلی همه مخازن نگهداری از آب آشامیدنی، مایعات مجاز، مواد شوینده و بهداشتی، اسیدی و... است. نصب صحیح و اصولی مخازن به دلیل اینکه باعث افزایش طول عمر مخازن می‌شود از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. بنابراین با رعایت چند نکته ساده می‌توانید مخازن را درست نصب کنید و خیالتان از بابت نصب صحیح و اصولی مخزن راحت باشد. در این مقاله قصد داریم به نکاتی درباره نصب مخازن سوما اشاره کنیم.

محل مناسب برای نصب مخزن آب سوما

قبل از خریداری و انتخاب نوع مخزن باید محل نصب و قرار گیری مخزن آب رو در نظر بگیرید. یک سطح صاف، بدون شیب و پستی و بلندی مناسب نصب مخزن آب سوما است. بعد از پیدا کردن محل مناسب برای نصب مخزن، مسیرهای ورودی و اندازه درب ها را چک کنید. گاهی اوقات محلی که برای نصب در نظر گرفته‌اید مناسب است اما درب های ورودی و راهروهای تنگ اجازه انتقال مخزن به محل مورد نظر را نمی‌دهند. اگر با این مشکل مواجه شدید نگران نباشید و برای گرفتن مشاوره درباره انتخاب مخزن آب مناسب با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

شرایط را نصب اصولی مخزن مهیا کنید
صرف نظر از نوع مخزنی که انتخاب می‌کنید، برای ایستادن مخزن به یک سطح صاف و مسطح نیاز دارید. بعضی از مصرف کنندگان از بتن برای پی سازی مخزن استفاده می‌کنند اما روش های مقرون به صرفه تری همچون ایجاد سطح سیمانی هم برای اینکار وجود دارد. یادتان باشد که مخزن آب سوما باید در محلی کاملا صاف و بدون شیب و پستی بلندی قرار بگیرد. در غیر این صورت ممکن است دچار ترک یا نشتی شود. بهترین حالت برای نصب مخزن این است که یک سطح صافی ایجاد کنید که از خود مخزن حداقل 20 سانتی متر بزرگتر باشد.

نصب هواکش یا سوپاپ
گاهی اوقات آب داخل مخزن به پایان می‌رسد اما پمپ همچنان در حال فعالیت است و با مکش قدرتمندش سعی در کشیدن آب از مخزن رو دارد. در این مواقع ممکن است مخزن آب به دلیل خالی بودن دچار تغییر فرم و مچالگی شود. برای جلوگیری از این اتفاق بهتر است تا با نصب سوپاپ بر روی مخزن، هوای داخل مخزن را به گردش دربیاوریم. بیشتر مخازن موجود در بازار فاقد سوپاپ هستند و مصرف کنندگان برای افزایش عمر مخزن مجبور به تهیه سوپاپ یا هواکش هستند. اما خبر خوب اینجاست که تمام مخازن سوما دارای سوپاپ هستند و دیگر نیازی به نصب کردن سوپاپ بر روی آنها نیست. همانطور که گفته شد سوپاپ مخرن باعث در جریان قرار دادن هوای داخل مخزن آب می‌شود و از خسارت های احتمالی جلوگیری می‌کند.

محل امنی را برای نصب مخازن انتخاب کنید
اگر رفتار مناسبی با مخزن آب داشته باشید و تمام موارد توصیه شده توسط سوما را رعایت کنید، حداقل به مدت 15 الی 20 سال از مخزن آب بی‌نیاز می‌شوید. مخازن پلی اتیلن را به دور از اشیاء با حرارت بالا قرار دهید و از قرار دادن اشیاء سنگین بر روی مخازن خودداری کنید چون اینکار باعث آسیب رساندن به مخزن می‌شود.

4 نکته مهم که هنگام نصب مخزن آب باید به آنها توجه کنید
1) مخازن را با تیکه سنگ و تکه کاشی و و هر شی سخت دیگری تراز نکنید
2) تعبیه تکیه گاه زیر شیر فلکه خروجی الزامی است
3) از قرار دادن اشیاء بر روی مخازن جلوگیری کنید و آنها را به دور از حرارت قرار دهید
4) چنانچه از شبکه آب شهری جهت پر کردن مخزن استفاده می‌کنید، در مسیر ورودی آب از فلوتر مکانیکی استفاده کنید و با بازدید دوره‌ای فلوتر از عملکرد صحیح مخزن آب سوما اطمینان حاصل کنید

نظرات کاربران


اگر تصویر خوانا نیست اینجا کلیک کنید
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.
* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.